duvardaki nem belirtileri

Duvardaki Nem Lekeleri Nasıl Belirlenir?

Küf, genellikle duvarların dibinde veya tavanlarda ortaya çıkan koyu lekelerin nedenidir. Bu, eski binalarda, su yalıtım problemleri olan binalarda oldukça yaygındır.

Görünüm: Nem lekeleri genellikle kir veya tozun neden olduğu normal lekelerden farklı olarak düzensiz ve benekli bir görünüme sahiptir.

Renk: Nem lekeleri, gelişen küf türüne bağlı olarak soluk sarıdan koyu kahverengiye ve yeşile kadar farklı renklerde olabilir.

Koku: Bir odada küf veya çürüyen bir koku tespit ederseniz, duvarlarda nem belirtisi olabilir.

Konum: Nem lekeleri genellikle musluklar, lavabolar, küvetler ve duşlar gibi su alanları etrafında yoğunlaşma eğilimindedir.

Doku: Nemden etkilenen duvarlar, gevrek veya granüler bir dokuya sahip, şişmiş veya deforme olmuş görünebilir.

Çiçeklenme: Duvarlarda oluşan beyaz kristaller de nemin varlığının bir işareti olabilir.

Parlaklık: Nem lekeleri, mevcut su miktarına bağlı olarak duvarın geri kalanından daha koyu veya daha parlak görünebilir.

Küf oluşumu: Küf genellikle ıslak alanlarda gelişir, bu nedenle duvarlarda küf lekeleri görürseniz, nemin varlığını gösterebilir.

Pullanma: Patlayan boyalar duvarlardaki nemin bir işareti olabilir.

Elektrik: Elektrik prizlerinde veya anahtarlarda korozyon veya pas belirtileri varsa, bu duvarlarda nem varlığına işaret edebilir.

IMG Yapı Kimyasalları ve Teknolojileri A.Ş.
img yapı kimyasallari ve teknolojileri aş

2005 yılında kurulmuş olan firmamız su yalıtım uygulamaları ve kimyasalları geliştirmektedir.  Nem Kutusu projesi ile yükselen nem problemine çözüm üretmektedir..